ZSS 103 w Poznaniu – spotkanie z Majką, warsztaty plastyczne, kartki bożonarodzeniowe,zbiórka odzieży

Majka

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia udało się odwiedzić absolwentkę naszej szkoły-Majkę. Dobrze było powspominać, pośmiać się i wypić razem herbatę. Dużo radości dało nam to spotkanie! Majce chyba też!!!

Warsztaty plastyczne w ranach projektu „KARTKA DLA NAUCZYCIELA”

Z inicjatywy szkolnego koła TPD w dniu 5.grudnia 2018r. zorganizowano warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki okolicznościowe z okazji świąt Bożego Narodzenia. W warsztatach wzięły udział grupy: A7, B1, B3, B13, B14. Uczniowie wykonali ok. 70 kartek , które wysłano pocztą do wszystkich emerytowanych i urlopowanych Nauczycieli. Każda kartka opatrzona została pieczątką szkolnego koła TPD, którą przystawiali sami uczniowie.
Mamy nadzieję, że wszystkim Nauczycielom sprawiliśmy miłą niespodziankę przesyłając im życzenia i pozdrowienia od całej społeczności szkolnej.

KARTKA BOŻONARODZENIOWA

Uczniowie grupy C3 wspólnie ze swoim wychowawcą własnoręcznie przygotowali kartki okolicznościowe z okazji świąt Bożego Narodzenia. Jedna z kartek adresowana była do uczniów i wszystkich pracowników
Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 3 w Tucholi, druga do osoby, która od dłuższego czasu współpracuje ze szkolnym kołem TPD. Na każdej kopercie przystawiona została pieczątka TPD.
Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!!!

ZBIÓRKA ODZIEŻY I ARTYKUŁÓW UŻYTKOWYCH

W październiku po raz kolejny przeprowadzono w naszej szkole, we wszystkich trzech oddziałach akcję „Szperka”, podczas której zbieraliśmy odzież, buty, torebki, zabawki i inne artykuły użytkowe. W tym roku do pomocy przyłączyli się starsi uczniowie oraz kandydaci na harcerzy „Nieprzetartego Szlaku”. Pomoc była nieoceniona, zwłaszcza, że kartony wypełnione były po brzegi. Młodzież pomagała w układaniu ubrań, sortowaniu oraz przenoszeniu pudeł i worków do samochodu. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji i liczymy na Wasze wsparcie podczas kolejnej zbiórki, którą planujemy na wiosnę przyszłego roku. Szczególnie liczymy na naszych uczniów i ich pomoc.

a b c d e f ggg