Szkolne Koło TPD przy ZSS nr 103 w Poznaniu

Grudzień, to piękny miesiąc. Wszyscy czekamy na Boże Narodzenie, choinkę, pierniki, jasełka i Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Czekając na ten magiczny czas nasi uczniowie przygotowali wiele niespodzianek dla swoich koleżanek i kolegów z innych placówek.
12. grudnia podczas warsztatów w świetlicy na Ogniku, grupa uczniów przygotowała kartkę świąteczną dla dzieci i nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolono – Wychowawczego
w Tucholi. Byli to uczniowie, którzy we wrześniu przekazali prezenty zebrane przez nas dla całej społeczności tamtejszej placówki. Piękna kartka z Mikołajem i życzeniami została wysłana do Tucholi. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy im wszystkim dużo radości.
Uczniowie z Rycerskiej, Ognika i Floriana pod kierunkiem swoich wychowawców wykonali piękne stroiki świąteczne, które trafiły do pensjonariuszy z „Arki”.
Pod koniec listopada rozpoczęliśmy zbiórkę odzieży dziecięcej z zamiarem przekazania jej do Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Do ubrań, których zebraliśmy całe mnóstwo chcieliśmy dołączyć jeszcze coś, własnoręcznie przygotowanego przez nasze dzieci. I tak podczas zajęć w świetlicach na Rycerskiej i Ogniku powstały śliczne ozdoby świąteczne: renifery, łańcuch, Mikołaje i świeczniki. Pudełko pełne ozdób przekazaliśmy paniom z CWR „Swoboda”, które w imieniu swoich podopiecznych odebrały prezenty. Zebranych ubrań było tak wiele, że część z nich postanowiliśmy przekazać również do ośrodka Caritas.
Jak widać nasi uczniowie nie próżnowali i pięknie przygotowali się na Boże Narodzenie dając od siebie, to co mają najcenniejszego, czyli czas, pracę, zaangażowanie
i chęć zrobienia czegoś dla innych. Radość obdarowywanych jest bezcenna, ale widok uśmiechniętych i szczęśliwych uczniów, którzy tak bardzo starają się, żeby sprawić przyjemność innym jest dla każdego nauczyciela największą nagrodą.

Pomyślności w Nowym Roku oraz pięknych i mądrych inicjatyw życzą

Członkowie szkolnego koła TPD
ZSS 103 w Poznaniu

DSCN9363 DSCN9370 DSCN9399 DSCN9410